22 grudnia, tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To dwunasty z kolei wieczór ze sportem pływackim rozgrany w formule rywalizacji rodzinnej.
W 2014 roku wystartowało przeszło 120 osób ! Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, ze rywalizacja była na serio i stała na wysokim poziomie sportowym. Zanim jednak rozpoczęły się zawody Prezes UKP Fala Kraśnik Lech Burakowski wręczył klubowe stypendia sportowe najlepszym zawodnikom Fali – czołowym pływakom Polski w swoich kategoriach wiekowych (stypendyści to: Konrad Zapalski, Kornel Sola, Magdalena Wieczorek, Igor Prószyński, Julia Hajdenraich, Mateusz Masiak, Łukasz Borsuk, Oktawia Wojtaszek i Artur Siekaczyński) oraz nagrodę „Pływacki Fair Play 2014” (otrzymał ją Patryk Kasperski).
W zawodach tradycyjnie ścigano się w 8 kategoriach (pływano sztafety 2x25m).
Oto poszczególne wyniki:

KATEGORIA – MĄŻ I ŻONA

1. Burakowski Lech i Dorota 38,08
2. Ćwikła Sławomir i Elżbieta 38,63
3. Borsuk Jacek i Wioletta 39,03
4. Wąsik Andrzej i Renata 40,53
5. Machulak Maciej i Monika 42,12
6. Rusowicz Waldemar i Zofia 1:00,17

KATEGORIA – BRAT I BRAT

1. Borsuk Łukasz i Piotr 29,88
2. Włodarczyk Franciszek i Stanisław 30,55
3. Siekaczyński Artur i Wojciech  34,34
4. Paszkowski Błażej i Jakub  39,00
5. Szymula Michał i Jan   41,94
6. Kowalski Bartłomiej i Kamil   48,09
7. Ćwikła Filip i Michał 51,06
8. Wiśniewski Arkadiusz i Patryk 52,44
9. Baj Norbert i Szymon 1:05,18

KATEGORIA – SIOSTRA I SIOSTRA

1. Bucoń Anna i Magdalena 32,39
2. Ćwikła Barbara i Gabriela 33,50
3. Kurzyna Nina i Aleksandra 35,25
4. Machulak Maja i Milena 41,50
5. Sosnówka Milena i Oliwia 47,08
6. Kurant Amelia i Angelika 50,72
7. Bis Iza i Aleksandra 52,81

KATEGORIA – MATKA I SYN

1. Szymula Joanna i Michał 33,56
2. Burakowska Dorota i Fabian 34,85
3. Borsuk Wioletta i Piotr 39,68
4. Szymula Joanna i Jan 40,11
5. Kwietniewska Danuta i Piotr 40,24
6. Różyńska Iwona i Kasperski Patryk 40,50

KATEGORIA – OJCIEC I CÓRKA

1. Szewczyk Paweł i Zofia 31,28
2. Korecki Mirosław i Zuzanna 31,94
3. Leszczyński Mirosław i Eliza 32,78
4. Kaproń Robert i Aleksandra 32,97
5. Salutem Edward i Nina 33,30
6. Saj Tomasz i Maja 34,77
7. Ćwikła Sławomir i Gabriela 35,50
8. Sosnówka Jacek i Oliwia 38,31
9. Wilk Marcin i Ania 38,50
10. Bucoń Janusz i Anna 39,18
11. Grabczak Tomasz i Lena 41,30
12. Lender Paweł i Hanna 42,90
13. Sosnówka Jacek i Milena 48,47
14. Michota Andrzej i Natalia 50,12
15. Bis Michał i Izabela 50,61
16. Milanowski Artur i Anna 55,55

KATEGORIA – SIOSTRA I BRAT

1. Zapalska Marlena i Konrad 29,72
2. Wojtaszek Oktawia i Oliwier 30,50
3. Korecki Kasper i Zuzanna 32,94
4. Hajdenraich Julia i Hubert 33,34
5. Bucoń Magda i Paweł 33,53
6. Kulpa Amelia i Sola Kornel 35,34
7. Miazga Dominika i Oskar 37,03
8. Wąsik Anna i Jakub 48,57
9. Saluter Nina i Wiśniewski Arkadiusz 50,16

KATEGORIA – OJCIEC I SYN

1. Siekaczyński Zbigniew i Artur 28,31
2. Wąsik Andrzej i Jakub 28,38
3. Burakowski Lech i Fabian 28,96
4. Borsuk Jacek i Łukasz 30,56
5. Bożek Marcin i Filip 30,57
6. Korecki Mirosław i Kasper 30,63
7. Siekaczyński Zbigniew i Wojciech 33,50
8. Wojtaszek Piotr i Jakub 35,52
9. Bucoń Janusz i Paweł 36,31
10. Kolasa Michał i Jakub 38,16
11. Antoniuk Artur i Filip 38,70
12. Saluter Edward i Wiśniewski Patryk 39,87
13. Zarawski Marcin i Jakub 44,09

KATEGORIA – MATKA I CÓRKA

1. Ćwikła Elżbieta i Barbara 36,96
2. Kurzyna Agnieszka i Aleksandra 37,47
3. Kurzyna Agnieszka i Nina 37,50
4. Machulak Monika i Maja 41,06
5. Hajdenraich Katarzyna i Julia 42,28
6. Bis Jolanta i Aleksandra 44,88
7. Lender Marta i Hanna 52,33
8. Wąsik Renata i Anna 55,75
Całej imprezie tradycyjnie przyglądał się i kibicował Burmistrz Kraśnika – Mirosław Włodarczyk (startowali dwaj synowie burmistrza – Franek i Stasio) . Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Świąteczny Grzbiet (Maja Machulak) i Świąteczny Kraul (Łukasz Borsuk), ale była też „Sztafeta z holowaniem” (Bucoń Janusz i Bucoń Paweł) czy wyścigi „Rodzinnych Tratw” ( Borsuk Jacek, Łukasz i Piotr). Wiele emocji związanych było z konkursem „Zanurkuj po kasę”, w którym uczestnicy nurkowali po 200zł w monetach 1zł i 2zł (główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski). Bogatsi do domu wrócili – Zofia Szewczyk i Maksymilian Świntozelski. Natomiast wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie pływackiej rodziny i zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku ( perfekcyjnie przygotowanym przez Panią Beatę Węgrzyn – Usługi Cateringowe) przy dźwiękach kolędy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Zakłady Poligraficzne AJG, Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”, Sklep „Sportive” Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ANNEX- Hurtownia artykułów biurowych i papierniczych, księgarnia AVALON,Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Metalowiec i TYR Polska) za hojne wsparcie imprezy. Pełne wyniki i zdjęcia dostępne na stronie www.falakrasnik.pl i www.mosir.krasnik.pl
Do zobaczenia za rok !