Liga dla Kraśniczan!!!

6 października 2012r. na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyła się III runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 10-12 lat w Pływaniu. Wystartowało przeszło 170 zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy gospodarzy – UKP „Fala” Kraśnik, zdobywając 206 pkt. i wyprzedzając kluby z Lublina: UKS „Skarpa” (132 pkt.) i UKS 51 (109 pkt.). Po trzech rundach Kraśniczanie oczywiście prowadzą w Lidze i już tylko jakiś kataklizm mógłby przeszkodzić im w zwycięstwie końcowym w tym roku (do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy). Trzeba przypomnieć, że w roku 2010 i 2011 również zwyciężała „Fala”, a ostatnie zwycięstwo było … szesnastymi kolejnymi zawodami ligowymi wygranymi przez kraśniczan w tej kategorii wiekowej!

W III rundzie Ligi 2012, w startach indywidualnych najlepiej zaprezentowali się: Piotr Krakowiak – I miejsce na 200m st. klasycznym, Nataniel Jargiło – II miejsce na 200m st. klasycznym, Maria Bryczek – III miejsce na 100m st. zmiennym i Artur Siekaczyński – III miejsce na 100m st. grzbietowym. W czołówce (miejsca IV – VI) uplasowali się także: Julia Hajdenraich, Jakub Kowalski, Karol Kuśmierz, Gabriel Majewski i Franciszek Włodarczyk). Świetnie jak zwykle spisały się kraśnickie sztafety: I miejsce zajęła sztafeta MIX – 4x50m st. dowolnym (P. Krakowiak, Martyna Rynkowska, G. Majewski i M. Bryczek), III miejsce sztafeta MIX – 4x50m st. zmiennym (Jakub Mazur, J. Hajdenraich, F. Włodarczyk i Paulina Szymczyk) i III miejsce sztafeta 4×50 zmiennym chłopców 10-11 lat (A. Siekaczyński, Filip Bożek, Karol Kuśmierz i Wiktor Opoka).

Kolejne zawody ligowe ( IV runda) odbędą się w Lublinie 20 października.