W dniu 07-06-2014 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku zaprosił miłośników turystyki rowerowej do udziału w X Familijnym Rajdzie Rowerowym. Na starcie rajdu stanęło przeszło 60 miłośników dwóch kółek.

W tym roku trasa miała długość ok.15 km. Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników na placu CKiP, którzy następnie udali się na trasę wiodącą przez ul. Sportową, ul. Niepodległości, ul. Kwiatkowskiego, ul. Krasińskiego, ul. Wyżniankę, ul. Nadstawną nad Zalew Kraśnicki. Tam uczestnicy rajdu mieli możliwość krótkiego odpoczynku i zapoznanie się z różnymi rodzajami ćwiczeń na nowo otwartej plenerowej siłowni.

Powrót znad Zalewu przebiegał ścieżką rowerową przez: ul. Nadstawną, ul. Urzędowską, ul. Graniczną, ul. Gmeinera, ul. Kwiatkowskiego, ul. Niepodległości i ul. Sportową aż do mety na stadionie MOSiR. Tu czekał na wszystkich przygotowany przez organizatorów ciepły posiłek oraz tradycyjne już losowanie gadżetów rowerowych.

W tej eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy, jak i bardzo młodzi zapaleńcy rekreacji na świeżym powietrzu – w wieku od 5 do kilkunastu lat. W obsłudze Rajdu wydatnej pomocy udzielili nam policjanci i strażnicy miejscy, którym za to serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia w Galerii relacji fotograficznej z X Familijnego Rajdu Rowerowego.