Dzień Dziecka i IX Familijny Rajd Rowerowy

Dzień Dziecka 2013

W dniu 31.05.2013 r. o godz.16.00 na placu zabaw MOSiR w Kraśniku odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka.

Na początku organizatorzy przywitali dzieci i złożyli im życzenia, następnie zostały przedstawione i omówione poszczególne konkurencje.

Łącznie we wszystkich konkurencjach wzięło udział przeszło 100 osób (dzieci wraz z rodzicami). Za zajęcie czołowych miejsc były rozdawane paczki z nagrodami, ale żaden uczestnik nie odszedł z pustymi rękami i dostał słodki upominek. Wyjątkowo w tym roku pogoda dopisała i udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje.

Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak:

-rodzinne malowanie kredą po asfalcie,

-dart,

-wyścig z balonem między kolanami,

-rzut do celu,

-strącanie butelek,

-strzał na bramkę,

-rodzinny bieg spętanych,

-łowienie rybek,

Mamy nadzieję, że ten owocujący w wiele wrażeń dzień na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Dzień Dziecka upłynął w atmosferze miłej, wesołej i rodzinnej zabawy.

IX Familijny Rajd Rowerowy

2013

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku zaprosił miłośników turystyki rowerowej do udziału w dniu 02-06-2012 r. w IX Familijnym Rajdzie Rowerowym. Na starcie rajdu stanęło przeszło 80 miłośników dwóch kółek. Malownicza trasa miała długość ok.24 km. Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników na placu CKiP, którzy następnie udali się na trasę wiodącą przez ul. Sportowa, ul. Wyszyńskiego, ul. Graniczna, ul. Urzędowska, ul. Budzyńska, ul. Długa, Dąbrowa Bór, ul. Dąbrowiecka, Kolonia Ostrów do stadniny koni Famagusta gdzie najmłodsi uczestnicy mieli możliwość przejażdżki konnej pod okiem instruktora jazdy konnej a zarazem właściciela stadniny pana Fabiana Plapisa. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie stadniny koni, ognisko oraz tradycyjne już losowanie gadżetów rowerowych. Na miejscu czekał na wszystkich przygotowany przez organizatorów ciepły posiłek. Po zregenerowaniu sił ruszyliśmy w drogę powrotną. W tej eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy i to z odległych miejscowości, jak i bardzo młodzi zapaleńcy rekreacji na świeżym powietrzu – w wieku od 5 do 10 lat.

W obsłudze Rajdu wydatnej pomocy udzielili nam policjanci, którym za to serdecznie dziękujemy.