W dn. 27.-28.07.2013r. na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu Masters. Wystartowało niemal 90 zawodników z 20 klubów Masters z całej Polski. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy Masters Kraśnik.

Jak zwykle zawody w Kraśniku miały uroczystą oprawę i były swoistym piknikiem sportowym. Dopisała pogoda, co miało wpływ również na osiągnięte rezultaty. Kraśniccy Mastersi bardzo dobrze zaprezentowali się na własnym obiekcie, zdobywając worek medali ( w sumie aż 53 medale, najwięcej ze wszystkich ekip). Co prawda w rankingu medalowym zajęli III miejsce za Warsav Masters Team i Motyl Senior Stalowa Wola, lecz dlatego że wywalczyli „tylko” 19 złotych medali. Wielokrotnie na podium zwycięzców stawali: Lech Burakowski, Zdzisław Bąk, Witold Błądek, Andrzej Cis, Iwona Florczak, Małgorzata Grajkowska, Jacek Janik, Tomasz Lisicki, Jerzy Michalczyk, Joanna Młodzianowska, Zofia Rusowicz, Tomasz Saj, Krzysztof Samonek, Bartłomiej Sieczyński, Zbigniew Szczerbik, Joanna Szymula, Janusz Wasiuk, Mariusz Wojtaś i Rafał Zieliński.

Zawodom przyglądał się m.in. Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk. Burmistrz wręczał medale, nagrody i upominki najlepszym zawodnikom całych Mistrzostw. Wyróżniono także najlepszych Kraśniczan. Najlepszą zawodniczką Kraśnika została Joanna Szymula, a najlepszym zawodnikiem Zbigniew Szczerbik.

Żegnając się z uśmiechem na twarzy, wszyscy umawiali się na start w przyszłym roku.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, tam do obejrzenia pełna galeria zdjęć.