Zawody w Pływaniu Rodzinnym – „Świąteczne Łapanie Karpia” 2013

22 grudnia, tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To już jedenasty wieczór ze sportem pływackim rozgrany w formule rywalizacji rodzinnej.

W 2013 roku wystartowała rekordowa liczba przeszło 140 osób ! Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, ze rywalizacja była na serio i stała na wysokim poziomie sportowym. Wcześniej jednak Prezes UKP Fala Kraśnik wręczył klubowe stypendia sportowe najlepszym zawodnikom Fali – czołowym pływakom Polski w swoich kategoriach wiekowych (stypendyści to: Konrad Zapalski, Kornel Sola, Igor Prószyński, Karol Grzywa, Magdalena Wieczorek i Artur Siekaczyński).

W zawodach tradycyjnie ścigano się w 8 kategoriach (pływano sztafety 2x25m). Oto poszczególne wyniki:

KATEGORIA – MĄŻ I ŻONA

1. Siekaczyński Zbigniew i Monika 30,90

2. Burakowski Lech i Dorota 38,66

3. Wąsik Andrzej i Renata 40,50

4. Bożek Marcin i Anna 41,82

KATEGORIA – BRAT I BRAT

1. Zapalski Konrad i Krystian 26,60

2. Gajewski Jakub i Kuśmierz Karol 29,16

3. Borsuk Łukasz i Piotr 31,82

4. Siekaczyński Artur i Wojciech 36,50

5. Kowalski Bartłomiej i Kamil 50,29

6. Wiśniewski Patryk i Arek 1:08,41

7. Paszkowski Błażej i Jakub 1:08,70

8. Baj Szymon i Norbert 1:25,70

KATEGORIA – SIOSTRA I SIOSTRA

1. Bucoń Anna i Magdalena 33,04

2. Kurzyna Nina i Aleksandra 36,08

3. Szkałuba Katarzyna i Zuzanna 43,31

4. Machulak Maja i Milena 51,72

KATEGORIA – MATKA I SYN

1. Sola Agnieszka i Kornel 33,29

2. Burakowska Dorota i Fabian 34,20

3. Szymula Joanna i Michał 41,21

4. Wąsik Renata i Jakub 35,69

5. Latosiewicz Agnieszka i Mateusz 35,75

6. Siekaczyńska Monika i Artur 36,00

7. Kułaga Iwona i Jasiek 36,31

8. Bożek Anna i Filip 41,66

9. Siekaczyńska Monika i Wojtek 45,31

KATEGORIA – OJCIEC I CÓRKA

1. Rynkowski Tomasz i Martyna 29,62

2. Krawiec Piotr i Ewa 29,83

3. Korecki Mirosław i Zuzanna 32,16

4. Saluter Edward i Nina 33,09

5. Leszczyński Mirosław i Eliza 33,40

6. Machulak Maciej i Maja 33,88

7. Bryczek Ireneusz i Maria 35,34

8. Saj Tomasz i Maja 35,54

9. Bucoń Janusz i Anna 36,43

10. Bucoń Janusz i Magdalena 36,56

11. Biskup Paweł i Paulina 36,97

12. Obara Krzysztof i Wiktoria 41,40

13. Szkałuba Piotr i Katarzyna 44,25

14. Janus Jakub i Weronika 45,50

15. Sosnówka Jacek i Oliwia 48,26

16. Lender Paweł i Hanna 54,75

17. Szkałuba Piotr i Zuzanna 49,03

18. Milanowski Artur i Anna 1:02,25

19. Kaczmarski kamil i Natalia 1:04,85

20. Sosnówka Jacek i Milena 1:08,70

21. Wąsik Andrzej i Anna 1:16,88

22. Michota Andrzej i Natalia 1:26,22

KATEGORIA – SIOSTRA I BRAT

1. Zapalska Marlena i Konrad 29,89

2. Krawiec Ewa i Janek 30,62

3. Dacka Agata i Rabel Mateusz 30,82

4. Korecki kasper i Zuzanna 32,11

5. Leszczyńska Eliza i Damian 32,94

6. Bryczek Maria i Chibicki Filip 34,05

7. Kołosińska Emilia i Matysiak Marcin 35,40

8. Kułaga Julia i Jan 35,56

9. Kijewska Aleksandra i Krzysztof 37,86

10. Bucoń Paweł i Anna 38,37

11. Majewska Jagoda i Gabriel 38,47

12. Bucoń Magda i Paweł 39,06

13. Kulpa Amelia i Sola Kornel 40,66

14. Mazur Julia i Stępień Patryk 41,76

15. Saluter Nina i Wiśniewski Patryk 42,05

16. Wilk Ania i Wanatowicz Antek 44,77

17. Miazga Dominika i Oskar 47,31

18. Sosnówka Oliwia i Kowalski Bartłomiej 47,72

19. Rynkowska Martyna i Gołębiowski Kacper 48,47

20. Biskup Paulina i Jakub 49,01

21. Szewczyk Zosia i Serwatka Szymon 49,06

22. Wąsik Anna i Kuba 50,48

23. Witek Julia i Szymański Kuba 53,75

24. Kowalski Kamil i Sosnówka Oliwia 50,15

KATEGORIA – OJCIEC I SYN

1. Cis Andrzej i Piotr 28,12

2. Wąsik Kuba i Andrzej 28,74

3. Krawiec Piotr i Janek 28,96

4. Burakowski Lech i Fabian 29,22

5. Siekaczyński Zbigniew i Artur 29,29

6. Leszczyński Mirosław i Damian 29,87

7. Bożek Marcin i Filip 32,32

8. Krawiec Maciek i Sławek 30,96

9. Korecki Mirek i Kasper 31,90

10. Borsuk Jacek i Łukasz 32,32

11. Borsuk Jacek i Piotr 33,63

12. Kuśmierz Krzysztof i Karol 34,50

13. Jachura Tomasz i Jan 35,53

14. Siekaczyński Zbigniew i Wojtek 37,85

15. Wojtaszek Piotr i Jakub 38,46

16. Biskup Paweł i Jakub 40,80

17. Bucoń Leszek i Paweł 43,26

18. Saluter Edward i Wiśniewski Patryk 43,82

19. Swintozielski Roland i Maksymilian 44,08

20. Cielepała Sławek i Dominik 56,37

KATEGORIA – MATKA I CÓRKA

1. Kułaga Iwona i Julia 34,26

2. Kurzyna Agnieszka i Nina 36,80

3. Kurzyna Agnieszka i Aleksandra 38,03

4. Hajdenraich Julia i Katarzyna 43,82

5. Machulak Monika i Maja 44,69

6. Sola Agnieszka i Kulpa Amelia 47,09

7. Bis Jolanta i Aleksandra 47,16

8. Wąsik Renata i Anna 1:03,49

9. Lenart Beata i Maria 1:04,10

Całęj imprezie jak zwykle przyglądał się i kibicował Burmistrz Krasnika – Mirosłąw Włodarczyk. Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Świąteczną Żabę (Anna Bucoń) i Świątecznego Delfina (Jan Jachura), ale pływano też w Wyścigu Trójkami ( Hajdenraich Julia, Bryczek Maria, Rynkowska Martyna i Zapalski Konrad, Kuśmierz Karol, Gajewski Kuba) czy stylem odwrotnym (Julia Hajdenraich i Kornel Sola). Wiele emocji związanych było z konkursem „Zanurkuj po kasę”, w którym wyłonieni w drodze losowania uczestnicy nurkowali po 200zł w nominałach 1zł i 2zł, a główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski ze szkoły nurkowania „EAGLERAY” robił podwodna dokumentację . Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku przy dźwiękach kolędy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Zakłady Poligraficzne AJG, Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”, Sklep „Sportive” Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ANNEX- Hurtownia artykułów biurowych i papierniczych, Usługi Cateringowe – Beata Węgrzyn, TYR Polska i Panie Dorota i Anna Burakowskie) za hojne wsparcie imprezy. Pełne wyniki, zdjęcia i filmy dostępne na stronie www.mosir.krasnik.pl i www.falakrasnik.pl .

Do zobaczenia za rok !

Film z zawodów pływackich dostępny na stronie, dzięki uprzejmości Pana Jarosława Dąbrowskiego właściciela szkoły nurkowania ”EAGLERAY” http://www.youtube.com/watch?v=o6ZDOXOpKi8/