16 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. Kraśnicki basen „pękał w szwach” bowiem wystartowało przeszło 170 zawodników z 16 klubów mocno i licznie wspieranych przez swoich opiekunów i kibiców. Zawodom przyglądał się również Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk i dekorował medalami najlepszych zawodników.

W zawodach tych zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik wielokrotnie plasowali się na pozycjach w ścisłej czołówce i wywalczyli aż 10 medali (2 srebrne i 8 brązowych). Szkoda, że zabrakło choćby jednego złotego… Najlepiej zaprezentował się Artur Siekaczyński, który wywalczył dwa srebra (na 100m st. dowolnym i 100m st. grzbietowym) i uplasował się na II pozycji w klasyfikacji najlepszych zawodników 11-letnich. Dwukrotnie III miejsce zajmowali: Anna Bucoń wśród 11-latek (na 100m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym) i Krzysztof Kijewski (na 50 motylkowym i 50 dowolnym) wśród 10-latków. Na podium stanęli również 11-letni: Filip Bożek (200m st. zmiennym), Wiktor Opoka (50m st. motylkowym) i Oktawia Wojtaszek (100m st. dowolnym) oraz 10-letnia Emilia Kołosińska (50m st. dowolnym). W czołówce plasowali się ponadto: Kacper Blat, Piotr Borsuk, Emilia Dzięsław, Filip Iracki, Maja Machulak, Dominik Rachoń, Gabriela Stęgierska, Maksymilian Swintozielski i Zofia Szewczyk.

Na zakończenie zawodów wyróżniono okazałymi statuetkami najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wybrano najlepszych Kraśniczan: Anna Bucoń i Artur Siekaczyński wśród 11-latków oraz Emilia Kołosińska i Krzysztof Kijewski wśród 10-latków.

Następne zawody dla młodych zawodników „Fali” odbędą się 30 listopada w Lublinie. Będzie to Finałowa Runda Ligi Wojewódzkiej dzieci i Młodzików.