15 listopada w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. Już drugi rok z rzędu kraśnicka kryta pływalnia MOSiR „pękała w szwach” bowiem gościła przeszło 400 osób (w tym 200 zawodników). Jak zwykle zawody najmłodszych pływaków były bardzo emocjonujące i przyniosły ciekawe rezultaty sportowe.
Uczniowski Klub Pływacki „Fala” reprezentowany był przez 19 zawodników – 12-stu dziesięciolatków i 7-u jedenastolatków. Najlepiej zaprezentowała się Maja Machulak, która zdobyła tytuł wicemistrzyni województwa na 100 m st. grzbietowym oraz zajęła IV miejsce na 200 m st. zmiennym. Medale zdobyli także (w Kraśniku dekorowano sześć czołowych miejsc): Piotr Borsuk (dwukrotnie IV miejsce na 100 m st. grzbietowym i 200 m st. zmiennym), Michał Szymula (IV miejsce na 50 m st. grzbietowym), Aleksandra Kurzyna (V miejsce na 200 m st. zmiennym), Patryk Kasperski (V miejsce na 200 m st. zmiennym), Magdalena Toporowska (VI miejsce na 50 m st. klasycznym), Emilia Kołosińska ( VI miejsce na 100 m st. dowolnym) i Maksymilian Swintozelski (VI miejsce na 100 m st. dowolnym).
Mistrzostwa Województwa to najważniejsza tegoroczna impreza dla dzieci 10 i 11 lat, choć część z nich weźmie niebawem udział w kilku innych imprezach (m.in. w VI rundzie Ligi Dzieci i Młodzików czy Pucharze Sprintu).