Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu

29 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku rozegrano coroczne Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu. Wystartowało 87 zawodników reprezentujących 22 szkoły z terenu Kraśnika i okolic (także z Janowa Lubelskiego, Szastarki, Ostrowa, Bobów, Bęczyn … czy Ostrowca Świętokrzyskiego). Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Pływacki „Fala” i MOSiR Kraśnik. Impreza odbyła się pod patronatem i … czujnym okiem Burmistrza Mirosława Włodarczyka.

Tradycyjnie w tych zawodach startują zawodnicy w wielu kategoriach wiekowych, począwszy od najmłodszych (8 lat i młodsi) a na seniorach skończywszy. Wszyscy pływali stylem dowolnym i wszyscy otrzymali medale podczas dekoracji. Niektórym dopisało też szczęście podczas losowania cennych nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów (AJG Kraśnik, KPWiK Kraśnik) – Milena Machulak, Oliwia Sosnówka, Miriam Jerczyńska, Kuśmierz Karol, Jakub Szymański, Aleksander Wietrzyk, Patryk Wiśniewski, Michał Szymula, Hubert Dalmata i Aleksander Jarzynka – wrócili do domu z opiekaczem, gofrownicą, suszarką, blenderem itd.

Wielu z uczestników zawodów pojawi się na kraśnickiej pływalni ponownie już 22 grudnia. Wtedy rozegrane zostaną tradycyjnie Zawody w Pływaniu Rodzinnym – „Świąteczne Łapanie Karpia”. Wyniki zawodów i zdjęcia na www.mosir.krasnik.pl i www.falakrasnik.pl .