5 października w Kraśniku swoje zawody ligowe rozegrali juniorzy. Była to III runda Ligi Wojewódzkiej Open (13 lat i starsi) która zgromadziła na starcie 150 zawodników z 15 klubów. Bez wątpienia dużym wydarzeniem tych zawodów był start w nich Jana Świtkowskiego ze Skarpy Lublin, drugiego po Konradzie Czerniaku, najlepszego obecnie pływaka na Lubelszczyźnie. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Berlinie rzadko ostatnio startuje na wojewódzkich zawodach, bowiem na co dzień studiuje i trenuje w Stanach Zjednoczonych.

Z zawodników „Fali” Kraśnik najwyższe pozycje zajęli: Magdalena Wieczorek (II miejsce na 100 m st. klasycznym i IV miejsce na 100 m st. motylkowym), Igor Prószyński (IV miejsce na 200 m st. dowolnym), Julia Hajdenraich (VI miejsce na 200 m st. dowolnym) oraz Kornel Sola (dwukrotnie VIII miejsce na 100 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym). IV lokatę wywalczyła także sztafeta 4 x 50 m st. klasycznym MIX w składzie: M. Wieczorek, I. Prószyński, J. Hajdenraich i K. Sola.

Drużynowo „Fala” wywalczyła IV miejsce w III rundzie i również IV lokatę zajmuje po dotychczas rozegranych rundach. Następne zawody ligowe w tej kategorii odbędą się 16 listopada w Zamościu.

Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.