W dniach 22-23 lutego wystartowały Wojewódzkie Ligi Pływackie. 22 lutego w Kraśniku I rundę Ligi Wojewódzkiej rozegrały Dzieci i Młodzicy 11-12 lat, a 23 lutego w Zamościu odbyły się pierwsze zawody z cyklu Ligi Wojewódzkiej OPEN (13 lat i starsi).

Podczas kraśnickich zawodów pływalnia MOSiR była wypełniona po brzegi. Wystartowało 220 zawodników, a wraz z trenerami, opiekunami i kibicami stanowili oni pokaźną grupę. Podczas I rundy Ligi, każdego roku pojawiają się nowi zawodnicy, dla których jest to często pierwszy start w poważnych wojewódzkich zawodach. Dlatego te zawody są bardzo ciekawe i emocjonujące. UKP „Fala” była reprezentowana przez 24-osobową ekipę w dwóch kategoriach: 10-11 lat i 12-latków. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Artur Siekaczyński – dwukrotnie zajmując II miejsce na 100 m st. dowolnym i 200 m st. grzbietowym. Na podium stanęły również zespoły sztafetowe: II miejsce zajęła sztafeta 4×50 m st. dowolnym MIX (Wiktor Opoka, Anna Bucoń, A. Siekaczyński i Oktawia Wojtaszek), III miejsce sztafeta 4×50 m st. zmiennym MIX (Zofia Szewczyk, Kacper Blat, Filip Bożek i Emilia Dzięsław) i III miejsce sztafeta 4x50m st. dowolnym chłopców 11 lat (Krzysztof Kijewski, Patryk Kasperski, Piotr Borsuk i Maksymilian Swintozielski). W najważniejszej klasyfikacji drużynowej tej rundy „Fala” wywalczyła II lokatę, ustępując tylko o 7 pkt. „Olimpijczykowi” 23 Lublin. Kolejna runda Ligi odbędzie się 12 kwietnia w Biłgoraju.

Dzień po młodych zawodnikach swoje pierwsze zawody ligowe rozegrali nieco starsi pływacy (13 lat i starsi). W Zamościu wystartowało 180 zawodników z 13 klubów. Najlepiej z zawodników „Fali” spisała się Magdalena Wieczorek, która dwukrotnie zajęła II miejsce – na 100 m st. klasycznym i na 100 m st. zmiennym. Wysoką pozycję wywalczyła także sztafeta MIX 4×50 na 100 dowolnym w składzie: Karol Grzywa, M. Wieczorek, Kornel Sola i Julia Hajdenraich. Występy zawodników dały „Fali” V miejsce w klasyfikacji drużynowej I rundy. Kolejne zawody ligowe odbędą się 13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.