Tym razem pogoda dopisała, a i chętnych do spróbowania swoich sił z łukiem w ręku nie zabrakło. Jednym słowem zorganizowany przez MOSiR Kraśnik we współpracy z Lubelskim Klubem Łuczniczym i kraśnickim łucznikiem Andrzejem Trynkiewiczem I Kraśnicki Dziecięco-Młodzieżowy Turniej Łuczniczy można zaliczyć do udanych.
Punktowane strzelanie poprzedziły łucznicze warsztaty. Doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie wszystkich chętnym tłumaczyli jaką postawę przyjąć, jak naciągnąć cięciwę, kiedy wypuścić strzałę i oczywiście jak dobrze wycelować. Z możliwości tej skorzystało około 60 dzieciaków. W samych turnieju udział wzięło natomiast 34 zawodników, którzy rywalizowali w podziale na 3 kategorie wiekowe.
W kategorii 4-6 lat I miejsce zajął Szymon Szymczyk (14 pkt), na II m. uplasowała się Hanna Kuryś (13 pkt), a III m. zajął Stanisław Długosz (8 p). W kat.7-10 lat najcelniej strzelał Maciej Celiński (95 pkt), II wynik uzyskała Maja Trancygier (72 pkt), a III był Szymon Szwarnowski (54 pkt).
W kat. 11-15 lat triumfował z kolei Karol Książek (73 pkt), II miejsce zajęła Wiktoria Sowa (70 pkt), a na III pozycji uplasował się Piotr Borsuk (59 pkt).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe, ceramiczne medale.