Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych. Swoją ofertę przygotował na ten czas MOSiR.

Na krytej pływalni przez dwa tygodnie można było skorzystać z bezpłatnej nauki pływania dla dzieci. Zajęcia zostały tak zorganizowane, i o takiej porze, aby sporo chętnych mogło z takiej atrakcji skorzystać. Odbywały się one od poniedziałku do piątku o godz. 11.00. W całym cyklu nauk uczestniczyło ok. 40 dzieci. Zajęcia prowadzone były przez p. Mariusza Kwietniewskiego, jednego z trenerów UKP „Fala” Kraśnik, wraz ze wsparciem w osobach kilku zawodników tego Klubu oraz ratowników WOPR. Wszyscy uczestnicy nauki pływania bardzo szybko opanowali ćwiczenia oswajające z wodą oraz podstawowe elementy pływania. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.

Dodatkowo, po zajęciach nauki pływania, na krytej pływalni odbywał się cykl różnorodnych gier i zabaw, nie tylko w wodzie. Rozegrano m.in.:

– wyścigi : „kto silniejszy”, z deską, z kołem ratunkowym, z makaronami, z nurkowaniem i rzutem do bramki,

– turnieje: warcaby, piłkarzyki,

– konkursy: „łowienie rybek”, „poławiacze skarbów”, „wielka meduza”, „kto silniejszy”,

– mecze piłki wodnej i wiele innych.

W zabawach tych uczestniczyła spora grupa chętnych – około 20 dzieci dziennie. Wszystkie zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

Dzięki sprzyjającej pogodzie, już od 22 stycznia na terenie MOSiR ruszyło bezpłatne lodowisko naturalne, które było czynne codziennie od 9.00 do 21.00. Mimo końca ferii można z niego korzystać w dalszym ciągu.

Poniżej kilka zdjęć, całość do obejrzenia w Galerii.