„Fala” wygrywa w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Dwuboju Nowoczesnym

Dnia 22 września 2012r. tradycyjnie już na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Dwuboju Nowoczesnym. Organizatorem tych zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Lubelska Unia Sportu, a realizatorem Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik przy wsparciu Urzędu Miasta. Mimo niesprzyjającej pogody (chłodno, wiatr i deszcz) na starcie stanęło ok. 70 zawodników reprezentujących kluby z dwóch województw: podkarpackiego i lubelskiego. Rywalizowano jak zwykle na dystansach 50m st. dowolnym w pływaniu i biegu na 600m. Rozegrano także sztafety – 8x25m st. dowolnym i 8x200m.

Tymi zawodami najmłodsi zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik (10-11 lat) rozpoczynają zawsze swój sezon startowy po wakacjach. I rozpoczęli go bardzo udanie. W klasyfikacji indywidualnej dwuboju, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców odnieśli podwójne zwycięstwo : wygrała Aleksandra Kaproń i Karol Kuśmierz, a drugie lokaty przypadły Annie Bucoń i Filipowi Bożkowi. W czołówce uplasowali się także: Kaja Mazur, Bucoń Magdalena i Korecka Zuzanna oraz Artur Siekaczyński, Wiktor Opoka i Krzysztof Kijewski.

Dobry start zanotowały także kraśnickie sztafety, choć zwycięstwo tym razem przypadło drużynie „Lidera” Chełm. Pierwsza sztafeta „Fali” (skład sztafety: F.Bożek, Bucoń A., Bucoń M., Kaproń A., Kuśmierz K., Mazur K., Opoka W. i Siekaczyński A.) zajęła II miejsce, a druga sztafeta ( Filip Iracki, Kardyś Alicja, Kudła Zuzanna, Kułaga Jan, Skwara Zuzanna, Stęgierska Gabriela, Szewczyk Zofia i Wajtrak Oksana) – V lokatę.

Jak zwykle w Kraśniku zawody odbyły się przy pełnym ceremoniale i z udziałem zacnych gości. Otwarcia imprezy dokonał zastępca Burmistrza Kraśnika – Jarosław Stawiarski, a podczas zamknięcia zawodów i dekoracji najlepszych drużyn i zawodników towarzyszył mu Prezes Lubelskiej Unii Sportu – Bogusław Trojan. Wszyscy uczestnicy obiecali już swój udział w przyszłym roku.