Extreme Days Kraśnik – Skatepark MOSiR Kraśnik

(relacja głównego organizatora Maksymiliana Bratko)

W dniach 31.07.-1.08.2014r.( w ramach Dni Kraśnika ) na Skateparku MOSiR w Kraśniku odbyły się Extreme Days Kraśnik.

Czwartek 31.07.14

Hulajnogi pokazały naprawdę dobry poziom. Można było zobaczyć nawet salta przez piramidkę czy inne kozackie akcje. Młody zawodnik z pod Warszawy prezentował naprawdę dobry poziom wykonując falry na quoterze. Po drodze na skatepark stała bramka wodna,natomiast koło skateparku-batut, na którym dzieciaki i zawodnicy w czasie przerwy mogli się powściekać.Temperatura była piekielna,zanosiło się na burzę i tak też było,na szczęście rozpadało się 30 minut po zakończeniu sprzątania. O godzinie 13 prezentował się Mateusz Rakwał,trudniący się freestyle footboll’em , pokazał nam naprawdę niesamowite umiejętności panowania nad piłką.Po rozegraniu konkursu na najlepszy trick zaprezentował się raper AFGAN CZYK MYK,który również pokazał bardzo dobry poziom.Odbyło się praktycznie bez interwencji lekarskich(za wyjątkiem jednej,zakończonej szczęśliwie).Zawodnicy w większości byli zadowoleni z przebiegu imprezy. Nagrody wraz z lokalnymi hostessami wręczył burmistrz miasta Kraśnik P.Mirosław Włodarczyk.

Piatek 1.08.14

Drugi dzień imprezy.Tym razem rowery.Zawodnicy pojawili się między innymi ze Stalowej Woli,Nowej Dęby,Biłgoraja,Olsztyna,Chełma,Lublina,Tomaszowa Lubelskiego oraz Kraśnika i okolic.Pogoda początkowo była wątpliwa.Pochmurne niebo i odgłosy wyładowań atmosferycznych dawały do myślenia. Na szczęście po kilku chwilach pokazało się słońce i znów temperatura osiągnęła piekielne wartości.Podobnie jak w czwartek po drodze na skatepark stanęła bramka wodna.Na batucie dzieciaki szalały już od godziny 9. O godz. 10 rozpoczęto treningi i zapisy. O godz.12 rozpoczęła się konkurencja na najwyższego bunnyhopa(skok nad tyczką bez użycia skoczni).Wysokość która została osiągnięta wydawała się niewiarygodna ! 1 metr i 15 centymetrów! To robi wrażenie ,a nie wiele brakowało by pękło 120cm!Po krótkiej przerwie rozpoczęto kwalifikacje w kategorii bmx i mtb.O godzinie 13:30 po raz drugi zaprezentował się Mate,który pokazał co można wywijać z piłką!.O 13:45 przerwa techniczna by wskazać drogę paniom z redbulla , które okazały się jedną z największych atrakcji.Każdy zgarnął tyle darmowych puszek ile mógł.Następnie rozpoczęto rozstawianie ścianki do graffiti, równocześnie pojawiła się ekipa odpowiedzialna za grilla i darmowe jabłuszka dla uczestników. Z finałami ruszyliśmy około godziny 15 .Zawodnicy mtb mieli jeden przejazd natomiast bmx dwa.O tej porze pojawiło się również stoisko sklepu L&A Skateshop.O godzinie 17,minutą ciszy uczczono pamieć powstańców warszawskich.O 17:10 zaś zaprezentowała się grupa taneczna(hip-hop,streetdance) MASAFLOW,która pokazała wysoki poziom!Po tańcach przyszedł czas na przejazdy sędziów i best tricka.W tym ostatnim poleciały na prawdę grube sztuczki! Backflip do fakie i halfcab barspin mega akcja,flary i zwycięski tailwhip do tapa i barspin out!!!O godzinie 18:00 zakończono imprezę wręczeniem nagród przez Pana burmistrza miasta Kraśnik -Mirosława Włodarczyka.

Dołącz do Najlepszych (turniej piłkarski młodzików)

Dnia 2.08 godzinie 10 rozpoczął się turniej piłkarski pod nazwą „Dołącz do Najlepszych”, w którym zmierzyło się 5 drużyn z Kraśnika (dwie MUKS-u i jedna Tęczy), Krasnobrodu i Frampola. Rywalizację wygrała drużyna z Frampola, drugie miejsce zajął MUKS II Kraśnik, a trzecie piłkarze z Krasnobrodu. Poza podium znalazły się MUKS I i Tęcza Kraśnik. Liczyły się jednak nie tylko wyniki, ale też dobra zabawa, a tej nie brakowało.W zawodach rywalizowali chłopcy, ale był także dziewczęcy rodzynek. W jednym z zespołów MUKS-u zagrała Nikola Dębińska.

Gwiazdy piłki nożnej na Stadionie MOSiR Kraśnik

Tego samego dnia o godz. 15 rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy „Drużyną Gwiazd” a Stalą Kraśnik. Był on jedną z imprez towarzyszacych Dniom Kraśnika. Zainaugurował on akcję „Dołącz do Najlepszych”, która będzie prowadzona w ramach Lubelskiej Akademii Futbolu i ma na celu powstanie, a także promocję szkółek piłkarskich w województwie lubelskim. Najpierw na boisku pojawili się właśnie najmłodsi futboliści (rocznik 2002 i młodsi). Rywalizację wygrał zespół z Frampola, a kolejne miejsca zajęły MUKS II Kraśnik, Krasnobród, MUKS I Kraśnik i Tęcza Kraśnik. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali medalami, kapitanowie najlepszych zespołów wznieśli puchary.

O 15 na boisko wybiegli oczekiwani przez liczną grupę kibiców dawni gwiazdorzy polskiej piłki. Jacek Bąk (96 występów w biało-czerwonych barwach) jak dawniej trzymał w ryzach linię defensywną, Jacek Krzynówek (96) rządził i dzielił w środku pola, a defensywny pomocnik Piotr Świerczewski (70) tym razem wcielił się w rolę napastnika. Stalowcy potraktowali mecz całkiem poważnie i do przerwy wygrywali 6:0. W drugiej połowie zespół gwiazd złapał jednak drugi oddech i spotkanie zakończyło się wynikiem 8:5 dla Stali. Trzy razy do siatki trafił Świerczewski, dwa razy Krzynówek. Dla stalowców gole zdobywali Drozd i Kuzio (po 2) oraz Kłyk, Szewc i Gajewski, ponadto padł gol samobójczy.

Muzyczny wieczór – Koncert „Budki Suflera”

Po południu 2.08.na scenie i tuż obok niej zaprezentowały się zespoły i artyści działający w CKiP. Później burmistrz wręczył symboliczne klucze do miasta artystom: seniorom i tym z njamłodszego pokolenia. Wręczono także – po raz pierwszy – statuetki mecenasów kultury. Później na scenie królowała już tylko rockowa muzyka. Maraton zaczęła kraśnicka „Ulica”, po niej na scenie zagrał „Pawkin”. Później – po 33 latach – na scenie pojawił się kraśnicki zespół „Paradoks” znany głównie starszej części publiczności. Ich krótki koncert przygotowano specjalnie na tegoroczne święto miasta. A ok. godz. 22 gwiazda wieczoru czyli Budka Suflera, dzięki której można było na żywo posłuchać takich szlagierów jak Jolka, Jolka, Takie Tango czy Sen o Dolinie. Około północy, pokazem sztucznych ogni, zakończył się pierwszy dzień Dni Kraśnika 2014.

Tour De Kraśnik

W niedzielne przedpołudnie 3.08 na trasie pojawiło się prawie 60 kolarzy, w tym trzy kobiety. Ich zadaniem było przejechanie sześciu (kobiety cztery) pętli ulicami dzielnicy Fabrycznej Kraśnika i Wyżnicy. W sumie 58 kilometrów, w tym tradycyjnie najcięższy odcinek, czyli podjazd obok cmentarza komunalnego do ulicy Krasińskiego. Na starcie obok kolarzy z Lubelszczyzny pojawili się goście z Ukrainy, a także mieszkający w USA i Kanadzie mieszkańcy Kraśnika. Już po pierwszej pętli wykrystalizowała się pięcioosobowa czołówka, która po osiemdziesięciu minutach rozegrała między sobą walkę o podium. Na czwartym okrążeniu próbował ucieczki Filip Owczarzak z lubelskiego Maydaya. 23 sekundy przewagi okazało się jednak niewystarczające. Na ostatnią pętlę jako pierwsi wjechali Tomasz Bala z kraśnickiego Erkado oraz Ukrainiec z Łucka Wladimir Klekotsiuk. O zwycięstwie zadecydował ostatni podjazd, na którym Bala zgubił Ukraińca i na metę wpadł z przewagą niecałych czterech sekund. Powtórzył w ten sposób sukces z 2013 roku. Średnia zwycięzcy imponująca – 42,5 km/h. Trzecie miejsce po pasjonującym finiszu wywalczył Emil Potręć (Mayday), wyprzedzając o pół koła Artura Kozaka (Miód Kozacki Biłgoraj). Na uwagę zasługuje jazda innego z Ukraińców, Stasa Titarianko, który mimo 61 lat zajął wysokie 9. miejsce. Wśród kobiet wygrała Monika Sawa (Wysokie) przed Karoliną Zygo (Lubelska Grupa Triathlonu) i Martyną Goleń (Erkado). W klasyfikacji „Najlepszy Kraśniczanin” triumfował Krzysztof Oszust, obok niego na podium stanęli Jerzy Rostek i kraśniczanin z Florydy Paweł Koślak.

Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Cyklistów Kraśnickich Bike Team Kraśnik, imprezę zorganizowano w ramach Dni Kraśnika. Nagrody najlepszym wręczał osobiście burmistrz Mirosław Włodarczyk. Szczegółowe wyniki, czasy i klasyfikacje w poszczególnych grupach wiekowych dostępne są na stronie www.protimer.pl.

XIII Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów

Tradycyjnie już podczas Dni Kraśnika 3.08 rozegrano Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego dla Amatorów. Już po raz XIII rywalizowały pary deblowe – tym razem w trzech kategoriach: do lat 50, powyżej 50 lat i MIXT (mężczyzna + kobieta).

Stojące na coraz wyższym poziomie sportowym zmagania przyniosły następujące rezultaty:

Kat. do 50 lat:

1. Puk Łukasz/Michałowski Marcin

2. Tarnowski Rafał/Madejczyk Mateusz

3. Widomski Marcel/Stelmach Wojciech

4. Cisek/Mazur

Kat. 50+ :

1. Samonek Krzysztof/Machajski Marek

2. Baran Krzysztof/Michalewski Albert

3. Iracki Czesław/Machajski Edward

Kat. MIXT:

1. Madejczyk Teresa/Madejczyk Mateusz

2. Michalewska Sandra/Michalewski Marcin

3. Mazurek Iwona/Wojtaś Mariusz

4. Matys Justyna/Pasieczny Paweł

5. Jasińska Anna/Machajski Marek

6. Misztal Joanna/Samonek Krzysztof